Sviatočná Viedeň

Autor: Hedviga Mlatičekova | 10.1.2017 o 13:58 | Karma článku: 2,67 | Prečítané:  687x

Prajem všetkým šťastný Nový rok, dala som si v písaní malé prázdniny aj ja. Počas sviatkov sme mali u nás doma zahraničnú návštevu. Ktorá chcela ísť na výlet do Viedne, tak sme si povedali že pod'me. 

Vezmeme aj našu malú, pozrieme si vyzdobené hlavné mesto Rakúska a urobím nejaké fotky s novými hračkami od Ježiška. 

Malú sme naložili deň pred Silvestrom do autíčka a vybrali sme sa na hodinku a pol dlhú cestu do Viedne. Vopred sme si pozreli čo chceme vidieť, zistili adresy a chronologicky to šli hľadať, najprv naši známi chceli vidieť Práter tak sme sa vybrali tam. 

  Zaparkovali sme celkom blízko vytiahli kočík a šli im ukázať ten krásny zábavný park. V zime je vstup voľný, a už od vchodu sa niesla vôňa vianočných stánkov, jedla a vareného vína nemali sme však chuť len tak v zime postávať vonku, tak sme sa prechádzali niektoré atrakcie boli otvorené keďže bolo pekné počasie rovnako aj múzeum madam Tussaud no tam sme nešli kvôli tomu že s malou by to asi nemalo veľký význam, po chvíli sme našli jedinú otvorenú preplnenú krčmičku, ktorá sa až nápadne podobala na Českú ,,hospudku”, dokonca aj názvy boli preložené do čaštiny, čo ja považujem za plus keďže moja nemčina je na dosť biednej úrovni. Jedlo bolo priemerne ale chutné a dosť veľké porcie, obsluha nanajvýš latentná a bez výrazu, avšak vedela po anglicky, jedno samozrejme predražené najlacnejší variant pokrmu 8,50e, ale povedali sme si že to je jedno keďže neviem kde vo Viedni by sme sa najedli lacnejšie. Naša ďalšia zastávka mala byť centrum. Tak sme sa tam chvíľu ohriali, napapali a pokračovali ďalej v našej prehliadke keď sme sa nabažili pozerania sa na odvážlivcov ktorý sa aj v takomto kruto prísnom počasí rozhodli vyskúšať nejaký ten kolotoč vydali sme sa o ,,dum dál” ako hovoria bratia Česi. 

   Ďalšia zastávka barokový zámok Belvedér. Videli sme iba Dolný Belvedér, kde sme si urobili pár pekných fotiek v čísle 2017 :), prešli sme si pekné terasovité záhrady vo francúzskom štýle, obkolesené vysokánskymi živými plotmi,  ale keďže už bolo prítmie rozhodli sme sa radšej ísť do centra mesta, naložili sme malú do auta, vykaldanie a nakladanie kočíka bolo dosť nepraktické. Začali sme hľadať parkovisko neďaleko centra, bolo asi pol kilometra od Dómu sv. Štefana tak sme si dali malú prechádzku, cesta tam bola ešte ako tak v pohode mala sedela v kočíku, ale čím viac sme sa prechádzali tým viac ju to nebavilo cez davy ľudí nič nevidela, my sme mali strach len tak ju pustiť von, aby sa nestratila v dave, z našej prehliadky sme videli iba malý kúsok centra Viedne, ohodnotili sme výzdobu, veľmi pekná vkusná, decentná no aj tak dych vyražajúca, nakúpili nejaké Mozartove gule, magnetky a pobrali sa domov. 

  Celý výsledok bol taký že Viedeň síce vyzerala krásne vyzdobene, aj pred Silvestrom, ale neodporúčam ju vôbec navštevovať s malým dieťatkom už vôbec nie v kočíku, asi by som radšej volila manduku alebo šatku. Ak už tak cestu si naplánovať od ranných hodín, nie od obeda ako my. To je všetko čo môžem napísať reálne ku krásam Viedne s malým dieťatkom pre mňa veľmi únavný výlet, ktorý mi priniesol iba pár pekných záberov a nič iné, preto ak si chcete robiť výlet s bábätkom do niektorého z väčších hlavných miest v zime asi by som si to  na vašom mieste dva krát premyslela. Keďže som vo Viedni bola už niekoľko krát tak mi to neprišlo také tragické, ale koľko možnosti sa ešte dalo ukázať našim hosťom a oveľa kvalitnejšie tam stráviť čas, ma mrzí ešte dodnes. Dúfam že náš ďalší rok začne čo sa týka výletov o niečo lepšie.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Pri Valkovej vražde sa čaká na posudky, polícia sa neponáhľa

Jozefa Radiča, ktorý je obvinený z vraždy, by napokon mohli súdiť len za lúpež s následkom smrti. Trest je potom nižší.

KOMENTÁRE

Kotleba je majstrom politického trollingu

Strany s kotlebovcami zväčša nehlasujú, prečo by to teraz malo byť iné?

ŠPORT

Hokejisti budú na domácom šampionáte hrať v Košiciach

Súpermi sú Kanada, USA, Fínsko, Nemecko, Dánsko, Francúzsko a Veľká Británia.


Už ste čítali?