ZOO Zlín Lešna - cesta okolo sveta na jednom mieste

Autor: Hedviga Mlatičekova | 6.7.2016 o 0:00 | (upravené 6.7.2016 o 13:36) Karma článku: 3,77 | Prečítané:  253x

Aby sa človek vyhol dusnej atmosfére v byte v týchto letných mesiacoch vyberie sa na výlet a hlavne teraz počas voľnejších letných dní a tak sme sa rozhodli vybrať von aj my. 

Naším cieľom sa stala zoo v Zlíne , Lešná a to na základe oporučaní. V čase keď sme tam šli bolo 5.7  a tomu zodpovedal aj počet  ľudí na bráne. Neznalo sme sa zaradili na prvú stranu radu, ktorá vyzerala opticky menšia pravdou však bolo že tam fungovala len jedna pokladňa na základe čoho sme čakali asi 15 minút aby sme si vôbec mohli kúpiť lístok. Odporúčanie ak túto zoo navštívite zradte sa do ľavého  radu je síce dlhší ale pokladne sú otvorené aspoň 3 a teda ide to rýchlejšie. Potom čo prejdete bránou, turnikety na prechod kočíkov sú od brány úplne posledné, aby ste sa nezasekli. Podrobne si preštudujte plán zoo je to celkom obrovské miesto, cesty sú vedené v dosť tenkých uličkách, je dobré dodržiavať  smer  ktorý je celkom dobre určený šípkami. Celá zoo je rozdelená do 4 časti  ta prvá sa nachádza okolo zámku Lešná kde je aj miestna atrakcia - raje. K tým sme sa však nedostali pretože  vystáť rad ktorý bol pred vchodom by chcelo naozaj pevné nervy a s nami od istého času cestuje aj malé dieťa, ktoré nie je na dlhé rady :) Pri letohrádku nájdete  aj stanovisko vláčikov ak by ste sa  namiesto prechádzky chceli pohodlne voziť. My sme sa však dali s pomocou kočíka na pešiu turistiku. Musím povedať  že sme s tým nemali žiaden problém kočíkom sú všetky miesta krásne prístupné. Zoo je rozdelená  do časti podľa kontinentov  na Afriku, Áziu , Austráliu a Ameriku. Každá oblasť je do detailov dotvorené v dannom motíve vrátane nákresov na odpadkových košoch, celkovej výzdoby, malých sošiek umiestených v exteriéri , či opismi remesiel aké danný domorodci robievali ako aj charakteriistikou pôvodných obyvateľov, vzdelávací rozmer je tu badateľný. Čo sa týka  zvierat nájdeme v každej časti  typické  pre dennú krajinu aj keď my sme ich veľa  vzhľadom na počasie nevideli bolo im horúco, ale s tým človek akosi musí rátať keď ide do zoo pretože zvieratá sú  živé tvory a musíme ich rešpektovať. Každá oblasť je ukončená veľmi prakticky vždy nejakými stánkami s jedlom a toaletami. Po austrálskej časti sa nachádzaja také väčšie občerstvenia, ako aj suveníry, poníky  a hracie miesto pre deti keďže sa jedná už o poslednú stanicu pred koncom, preto ak si plánujete nakúpiť magnetky  a podobné veci tak  presne tu je to miesto.

 Celkovo je záhrada zasadená do príjemného prostredie lesa, a teda ani počas našej malej prechádzky nám nebolo výrazne horúco aj keď vonku bolo dobrých 30 stupňov. Jedná sa síce o kopcovitý terén poprepíjaný laukami, ale ako som spomínala dobre prístupný a prechodný kočíkom. Prejsť celú záhradu nám trvalo približne dve hodiny pričom ak si na začiatku kúpite mapu nájdete tam aj  pridružené akcie ako krmenie zvierat či rôzne výklady o nich  my sem sa tohto neúčastnili vzhľadom nato že sme mali so sebou malé dieťa, ktoré by to nudilo a len by sme ju museli nahánať v dave stojacích ľudí. 

Jediná vec ktorá kazila celkový dojem z výletu bolo to obrovské množstvo ľudí a rady  úplne všade. Neviem či je to tam každý deň takto, alebo len preto že sme boli počas dňa sviatku. Je však potrebné obrniť sa množstvom trepzlivosť,  Inak vrelo odporúčam, organizácia naozaj zvládnutá na výbornú, zvieratká štandardné ako v zoo nič svetoborné ťavky, žirafy, zebričky, nosorožce atď., ale celkové prostredie krásne a pre deti výborný relax na zábavku v lete.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Pri Valkovej vražde sa čaká na posudky, polícia sa neponáhľa

Jozefa Radiča, ktorý je obvinený z vraždy, by napokon mohli súdiť len za lúpež s následkom smrti. Trest je potom nižší.

KOMENTÁRE

Kotleba je majstrom politického trollingu

Strany s kotlebovcami zväčša nehlasujú, prečo by to teraz malo byť iné?

ŠPORT

Hokejisti budú na domácom šampionáte hrať v Košiciach

Súpermi sú Kanada, USA, Fínsko, Nemecko, Dánsko, Francúzsko a Veľká Británia.


Už ste čítali?