Kniha na letný večer

Autor: Hedviga Mlatičekova | 9.8.2011 o 16:06 | (upravené 9.8.2011 o 16:34) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  147x

Ako väčšine z vás aj mne sa knihy dostanú do rúk iba počas leta keď sa chystám na dovolenku, aj keď tento krát som sa k nej dostala tak, že sa niekto iný chystal na dovolenku, to však nezmenšuje môj zážitok. A preto som sa vám ju rozhodla odporučiť týmto spôsobom.

Hovorím o knihe Doroty Nvotovej – Fulmaya, kniha  je spojením opisu ženy ktorú som si pri jej slovách o nej samej neskutočne zamilovala a prišla mi, šialene normálna (aj keď som si najprv o dotyčnej musela niečo vygoogliť ). Opisuje v nej putovanie po svete, ktorý je bežím Európanom takmer neznámi po svete východnom, záhadnom, neobyčajnom. Kniha opisuje miesta v Indii, na Sri Lanke či v Nepále. Ale nie klasickým cestopiseckým spôsobom práve naopak je to o to zvláštnejšie, že celé dielo pôsobí ako by bolo písané, práve v tom okamihu, práve na tom mieste, práve s tými konkrétnymi pocitmi jednej neobyčajnej ženy s obyčajnými problémami. Čo je zrejme dôvod toho že ju máte problém pustiť z rúk. Lebo pri každej prečítanej strane sa chvíľu cítite ako by ste tam boli s ňou a tým s väčšou fantáziu by možno chvíľu trvalo po dočítaní kapitoly sa zorientovať v čase a priestore. Problémy ktoré sa v tejto knihe vyskytujú a zápletky z toho vyplývajúce sú také ktoré mnohý z nás poznajú  – nedostatku peňazí, emóciách, psychických problémoch, ale zároveň zvláštne pragmatickým spôsobom opisuje aj problémy ľudí na okolo – ako je bieda, beznádej, špina.

                              Podotýkam, že celá kniha je ladená viac v pozitívnom duchu ktorý takmer presne opisuje všetky farbi života u nás aj v týchto východných krajinách. Nehovoriac o tom, že po prečítaní máte pocit, že každý človek dokáže vyjsť na Anpurnu, a pokochať sa popri tom neuveriteľnými výhľadmi a popiť litre čaju. Zrazu vás možno prepadne neskutočná chuť objavovať nové svety, precestovať celý svet  a preskúmať všetky výhľady na skryté krásy tejto planéty.

Môj celkový dojem je úplne neuveriteľný a iba ťažko sa dá opísať slovami jednoducho odporúčam všetkým ktorý majú radi reálne knihy, s trochou exotiky a zvláštnej spirituálnej atmosféry aby si ju prečítali nebudete ľutovať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Trebišov, mesto syfilisu. Už osem rokov sa mu nedarí nad chorobou zvíťaziť

Syfilis šíria nezriedka detské prostitútky, ktoré majú len osem rokov. Za sexuálne služby si pýtajú iba päť eur.

DOMOV

Dobré ráno: Kto vôbec myslí na naše deti?

Ako sa u nás narába so školstvom.

BRATISLAVA

V Bratislave ubudne tretina osemročných gymnázií

V septembri zrejme neotvoria prvé ročníky viaceré osemročné gymnáziá.


Už ste čítali?